Obsah stránky

 

Zdravíme všechny příznivce,

od 2. prosince 2022 se provoz herničky vrací do pravidelných kolejí. Hernička bude probíhat každý sudý pátek od 9 do 11 hodin. Aktuální informace jsou dostupné na Facebookové skupině Hernička tKanička.

 

 

Hernička je prostor otevřený rodinám s dětmi, napříč všemi generacemi. Přijďte za námi na obecní úřad.

Centrum poskytuje zázemí pro vzájemnou podporu, osobní rozvoj dítěte i rodiče, osvětu, vzdělávání a zábavu. Je místem pro sdílení zkušeností a názorů. Slouží jako tvůrčí prostředí pro samotné rodiče a jejich děti. Platforma umožňuje setkávání napříč generacemi, nabízí prostor společně trávit čas a eliminovat tak sociální vyloučení dané trváním rodičovské dovolené.

Vstup do herny je zdarma, preferujeme předchozí přihlášení přes email: hernickatkanicka@seznam.cz.

Prostor je vybavený herními pomůckami a prvky, které jsou určeny pro děti ve věku 0 - 3 roky. Děti tak mohou rozvíjet své psychomotorické dovednosti a získávat nové poznatky mimo známé prostředí domova. Díky kontaktu s ostatními dětmi vznikají první kamarádské vazby, které jim pomohou v sociálním rozvoji a tříletým dětem usnadní nástup do školky.

 

Páteční program

Součástí herny je program pod vedením organizátorů Mateřského a rodinného centra, kterého se mohou rodiče s dětmi účastnit. Jde např. o výtvarné činnosti (masopustní maska, zdobení vajíček, setí semínek) nebo pohybová cvičení (aktuální program sledujte na FB). Otevírací doba 9 - 11 hod.

Speciální jednorázové akce

Kromě herny budou probíhat také jednorázové akce, zaměřené jak na děti, tak na dospělé.

Knihovna

Mateřské a rodinné centrum podporuje osobní rozvoj dětí i rodičů, a proto je jeho součástí malá knihovna, která obsahuje odborné publikace věnující se např. péči o dítě, výchově, psychologii dítěte, atp. Knihy jsou k zapůjčení v místnosti herničky, vždy v pátek mezi 9. a 11. hodinou.

Kontakt

Zodpovědná osoba: MgA. Irena Kovářová

Tel.: 728 926 919

E-mail: hernickatkanicka@seznam.cz

FB: https://www.facebook.com/SpolektKanicka

Spolufinancováno Jihomoravským krajem.

Obce na webu s.r.o.

Webové stránky pro obce a občany provozuje Obce na webu s.r.o.

Používáme soubory cookies. Svůj souhlas můžete změnit v nastavení souhlasu s využitím cookies.