Obsah stránky

tKanička pořádá či spolupořádá několik tradičních akcí, které nikdy nevynechá. Čas od času se mezi ně vloudí i něco jiného pro osvěžení. Chcete vědět, co můžete v Kanicích každý rok zažít?

 

Pohádkový les

Kanické lesy v červnu vítají několik pohádkových postav, které testují odvahu, zručnost a trpělivost malých návštěvníků. Vždycky je to parádní zážitek pro všechny generace - děti se ocitají v pohádkovém světě a rodiče se pobaví kostými svých sousedů. Nakonec Vás zpět na hřiště odveze hasičské auto našich kanických hasičů, což je taky fajnový zážitek.

 

Zažít Kanice jinak

Sousedské slavnosti v plné zářijové parádě! Netušíte jaký koníček mají vaši sousedé? Leckdy to je opravdu něco zajímavého. Chcete přiložit ruku k dílu a pomoct naší obci být ještě hezčí? Neváhejte obejít naši vesnici dopoledne v monterkách, odpoledne ve fraku a zažijte ji úplně jinak než ve všední den. A samozřejmě se neváhejte kterýkoli rok přidat, nápady na nová stanoviště jsou jenom vítány. Na akci se podílí všechny kanické spolky, za což děkujeme!

 

Dýňování

V mlžný nebo babí říjnový den se před kanickou Zvoničkou nakupí oranžové hlavy s roztodivnými škleby, které ve velkém dlabají děti i rodiče. Nechybí gulášovka a dýňová polévka na zahřátí, nějaká ta tvořivá či jiná zábava, ale hlavně setkání se sousedy.

Čtení v knihovně

Rodinnou atmosféru u knížek si nenechte jednou ročně ujít. Zatím jsme četli před Vánoci a na jaře, covid nám některé roky zkřížil plány, ale určitě budeme tuto akci realizovat pravidelně. Vánoční posezení u knížek a cukroví, povídání u čaje a punče v kanické knihovně zahřeje na duši. Součástí jsou i tematické dílničky, takže neodejdete s prázdnou. Spolupořádáme s kanickou knihovnou.

Obce na webu s.r.o.

Webové stránky pro obce a občany provozuje Obce na webu s.r.o.

Používáme soubory cookies. Svůj souhlas můžete změnit v nastavení souhlasu s využitím cookies.